Стандарт (Лиеж) нанесе съкрушителен удар върху шампионските амбиции на Золте-Варегем. Гостите удариха амбициозните домакини с 4:3 в дербито от 3-ия кръг на плейофите за титлата в белгийската Про лига. 8071 зрители на стадион “Регенбоот” наблюдаваха изключително атрактивен двубой с много голове. Сенегалецът Лейе откри за Зулте-Варегем още в 4-ата минута, но в 40-ата французинът Винкур изравни.

Торган Азар отново изведе домакините напред секунди по-късно. 20-годишният талант е брат на звездата на Челси Еден Азар. Бруно Годеу (54) се разписа за 3:1 и домакините си помислиха, че са си свършили работата. Футболистите от Лиеж обаче изобщо не се смутиха и скоро наваксаха пасива. Мпоку намали в 61-ата, а в 66-ата бразилският защитник Кану изравни. В 79-ата минута резервата Имох Езекиел бе изпуснат от отбраната на домакините и фиксира крайното 3:4. В класирането Андерлех е лиср с 35 точки, пред Зулте-Варегем 34, Стандарт 32, Генк 31 и др.