Астана с треньор Станимир Стоилов продължава с победния си ход. В пореден кръг от първенството на Казахстан тимът победи Шахтьор Караганди с категоричното 4:0.

Първият гол падна в 25-ата минута, когато точен беше Бейсебеков. Кетевоама удвои четири минути по-късно, а след почивката Джолчиев и Назърбаев оформиха крайния резултат. Шахтьор игра почти 60 минути в намален състав, след като беше изгонен Джидич.

След 19 кръг лидер е Кайрат с 36 точки, Актобе и Астана имат по 34. На 13 юли Астана гостува на Спартак Семей, който е на последно място. На тима на Стоилов първо предстои реванш от първия квалификационен кръг в Лига Европа. В първия мач отборът победи като гост Пюник Ереван с 4:1. Реваншът е на 10 юли.