Българинът Станислав Генчев игра цял мач при победата на Васлуй над шампиона на Румъния – Унирея (Урзичени) с 2:1 като гост в мач от 10-ия кръг. Воденият от Мариус Лакатуш отбор стигна до обрат в резултата, след като домакините от Урзичени поведоха с 1:0 след попадение на Мариус Даниел Онофраш още в 8-ата минута. В 52-ата минута Уилиям Герлем и в 72-ата минута Уесли Лопес вкараха головете за победата на Васлуй.

След победата Васлуй се изкачи на шесто място във временното класиране с 16 точки, но повечето отбори са с мач по-малко.

Бившият защитник на ЦСКА Никола Вуядинович игра също цял мач за новака в групата Унирея Алба, но тимът падна като домакин от Интернационал с 1:2./БЛИЦ

Поли Яши – Стяуа

Класиране след 10 кръг: 1.Рапид 18 (9 мача), 2.ЧФР Клуж 17 (9 мача), 3.ФК Тимишоара 17 (9 мача), 4.Унирея Урзичени 17 (10 мача), 5.ФК Брашов 16 (9 мача), 6.Васлуй 16 (10 мача) и др.