Станислав Костов се появи като резерва за Олимпиакос (Никозия) при загубата у дома от Еносис Паралимни с 0:1 в мач от 15-ия кръг на елита в Кипър.

Бившият нападател на Левски още няма гол през сезона и във въпросния двубой направи фрапантни пропуски. Гостите откриха с попадение от дузпа на Емануел Денинг в 51-ата минута, а Костов се появи в игра в 62-ата на мястото на Едгар Сали. Малко преди това в игра за Еносис влезе подвизавалият се в ЦСКА 34-годишен нигериец с български паспорт Шикозе Удоджи.

В самия край на редовното време Костов можеше да изравни, но на два пъти не успя да преодолее от няколко метра стража на гостите Гачевски. В добавеното време българинът отново пропусна от чиста позиция.

След четвъртата си поредна загуба Олимпиакос (Никозия) е девети с 24 точки. Лидер в кипърската Първа дивизия е Аполон (Лимасол) с 43 точки, пред Омония (Никозия) с 40 и Анортозис с 39.