Българският национал Стилиян Петров е с реален шанс да играе в Шампионската лига, след като днес Астън Вила спечели с 1:0 градското дерби с Бирмингам. Така Стенли и съотборниците му се изравниха с четвъртия Тотнъм, като и двата отбора имат по 64 точки. "Шпорите" обаче са с по-добра голова разлика. Другият борещ се за място в Топ 4 Манчестър Сити е шести с 63 точки.

Победното попадение за Вила днес реализира Джеймс Милнър от дузпа в 84-ата минута. Съдията Мартин Аткинсън посочи бялата точка, след като Роджър Джонсън фаулира Габриел Агбонлахор. Срещата от 36-ия кръг на Висшата лига се игра пред 42 788 зрители на "Вила Парк".

И за този двубой Стенли изведе съотборниците си с капитанската лента и остана на терена до последния съдийски сигнал.

Вратарят Брад Фридъл изнесе силен мач за Вила, спасявайки на няколко пъти мрежата си суха. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 36 КРЪГ

От 24 април (събота)
Манчестър Юнайтед - Тотнъм 3:1
1:0 Райън Гигс (58-дузпа), 1:1 Ледли Кинг (70), 2:1 Нани (81), 3:1 Райън Гигс (86-дузпа)

Болтън - Портсмут 2:2
1:0 Иван Класнич (26), 2:0 Кевин Дейвис (28), 2:1 Аруна Диндан (54), 2:2 Аруна Диндан (68)

Хъл Сити - Съндърланд 0:1
0:1 Дарън Бент (7)

Уест Хям - Уигън 3:2
0:1 Джонатън Спектър (4-автогол), 1:1 Илан (31), 2:1 Радослав Ковач (45), 2:2 Уго Родалега (52), 3:2 Скот Паркър (77)

Уулвърхемптън - Блекбърн 1:1
0:1 Райън Нелсън (28), 1:1 Силвен Ебанкс-Блейк (81)

Арсенал - Манчестър Сити 0:0