Преобразеният отбор на Астън Вила надигра и логично победи с 3:1 Ливърпул при гостуването си на "Анфилд" в последната среща от третия кръг на Висшата лига в Англия. Българският национал Стилиян Петров изигра силни 90 минути за гостите от Бирмингам и показа защо е капитан на тима си.

Стенли бе със заслуга за първото попадение. В 33-ата минута той бе фаулиран и последва пряк свободен удар за Вила. Зад топката застана Ашли Йънг, който стреля силно, топката се отби в Лукаш Лейва и влетя в мрежата на Рейна - 0:1. Секунди преди края на първото полувреме Стенли и съотборниците му успяха да удвоят преднината си. Къртис Дейвис се пребори в наказателното поле с Карагър и Торес след изпълнение на корнер и с глава реализира - 0:2.

В 72-ата Ливърпул намали чрез Фернандо Торес, който сам на границата на вратарското поле не пропусна да прати топката в опразнената от Брад Фридъл врата. Три минути след това обаче Стивън Джерард фаулира за дузпа Найджъл Рио-Кокър, а от бялата точка точен бе Ашли Йънг, фиксирайки крайното 3:1 за Астън Вила. Това бе първа победа за Стилиян Петров и съотборниците му през този сезон и в същото време втора загуба за "мърсисайдци", които са считани за един от фаворитите за титлата в Англия.

С днешната си победа Астън Вила сложи край на дългогодишната си негативна серия срещу Ливърпул. "Мърсисайдци" пък регистрираха първа домакинска загуба във Висшата лига от 32 мача. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 3 КРЪГ:

От събота
Арсенал - Портсмут 4:1
1:0 Абу Диаби (18), 2:0 Абу Диаби (21), 2:1 Юнес Кабул (37), 3:1 Уилям Галас (51), 4:1 Аарън Рамзи (68)

Бирмингам - Сток Сити 0:0

Хъл Сити - Болтън 1:0
1:0 Камел Фати Гилас (61)

Манчестър Сити - Уулвърхемптън 1:0

1:0 Емануел Адебайор (17)

Съндърланд - Блекбърн 2:1
0:1 Гаел Живе (21), 1:1 Кенуайн Джоунс (32), 2:1 Кенуайн Джоунс (53)

Уигън - Манчестър Юнайтед 0:5

0:1 Уейн Рууни (56), 0:2 Димитър Бербатов (58), 0:3 Уейн Рууни (65), 0:4 Майкъл Оуен (86), 0:5 Нани (90+2)

От неделя:

Уест Хям - Тотнъм 1:2
1:0 Карлтън Коул (49), 1:1 Джърмейн Дефоу (54), 1:2 Аарън Ленън (79)

Бърнли - Евертън 1:0
1:0 Уейд Елиът (34)

Фулъм - Челси 0:2
0:1 Дидие Дрогба (39), 0:2 Никола Анелка (76)

Oт понеделник
Ливърпул - Астън Вила 1:3
0:1 Лукас Лейва (34-автогол), 0:2 Къртис Дейвис (45), 1:2 Фернандо Торес (72), 1:3 Ашли Йънг (75)