Стенли бе заменен в мача срещу Хафнарфьордур от Мустафа Салифу. Иначе още в 4-тата минута Вила поведе след гол на капитана на тима чрез своя капитан Гарет Бари.  Две минути по-късно Люк Йънг удвои преднината за бирмингамци. Останлите голове за Вила в мача бяха дело на Габриел Агбонлахор с точен удар извън наказателното поле в 38-ата минута и Мартин Лаурсен в 64-ата минута за крайното 4:1 в полза на англичаните. Преди това изненадващо Гудмондсон вкара гол с глава за исландците в 45-ата минута. Иначе Манчестър Сити с Мартин Петров и Валери Божинов се издъни у дома срещу датския Мидтиланд, след като загуби с 0:1. Голът на успеха за датчаните вкара Олсен още в 15-ата минута. Мартин Петров успя да нацели напречната греда в средата на второто полувреме, но така и не можа да вкара попадение, с което поне малко да отсрами резила на "гражданите".

Ето и крайните резултати на срещите от 2-ия квалификационен кръг на Купата на УЕФА:
Металургс – Васлуй 0:2
Борац Чачак – Локомотив София 1:0
Хонка – Викинг 0:0
Войводина – Апоел Тел Авив 0:0
Хака – Брьондби – 0:4
Легия – ФК Москва 1:2
Апоел Никозия – Цървена Звезда 2:2
Юргорден – Розенборг 2:1