Джеймс Милнър подчерта амбициите си за място в националния отбор на Англия за Мондиал 2010, след като донесе победата на Астън Вила с 2:1 над Уигън в отложен мач от 21 кръг на Висшата лига.

Автогол на Джеймс Маккарти даде аванс на Вила в 25-ата минута, но две минути по-късно Гари Колдуел изравни след попадение с глава. Последната дума в мача бе на Милнър, който с прецизен удар вкара победния гол за тима си в 63-ата минута.

Българският капитан на „виланите” Стилиян Петров игра цял мач за тима си. Победата означаваше, че Астън Вила има шанс да се пребори за четвъртото място в класирането. Тимът от Бирмингам изостава на три точки зад Тотнъм, но има и мач по-малко.

Освен това тимът на Мартин О`Нийл продължава да бъде единственият отбор във Висшата лига, който няма загуба от началото на 2010 г. От своя страна Уигън остана само на 4 точки над зоната на изпадащите./БЛИЦ