Астън Вила победи звездната селекция на Манчестър Сити с минималното 1:0 в късния съботен мач от 24-ия кръг на английската Висша лига. Капитанът на българския национален отбор Стилиян Петров започна като титуляр за бирмингамци и игра до 88-ата минута, когато бе заменен от Найджъл Рио-Кокър. Единственото и победно попадение за Вила отбеляза новото попълнение Дарън Бент още при дебюта му в 18-ата минута на срещата. Ашли Йънг отправи добре насочен удар от границата на наказателното поле. Джо Харт плонжира и успя да отрази изстрела, но топката попадна в Бент, който шутира под плонжа на вратаря за 1:0 и прати в екстаз феновете на бирмингамци. След попадението гостите взеха инициативата и до края на полувремето имаха повече възможности за отбелязване на гол. Стражът на домакините Брад Фридъл обаче спаси удари на Коларов и Яя Туре Яя на два пъти.

След почивката "гражданите" продължиха да бъдат по-активни в търсене на изравнително попадение. Играчите на Роберто Манчини обаче не бяха пределно концентрирани в завършващата фаза и не можаха да се разпишат. В 60-ата минута Боатенг стреля силно отдалеч, но ударът му бе отразен от Фридъл. В 83-ата минута удар на Найджъл де Йонг рикошира в тялото на бранител от домакините, след което се удари в десния страничен стълб на вратата, пазена от Брад Фридел. До края на мача Вила успя да издържи на силния финален натиск на „гражданите” и в крайна сметка да се поздрави с трите точки. Така Астън Вила успя да победи прехваления тим на Сити, в чийто редици личат имената на доказани голмайстори като Карлос Тевес и Един Джеко, който се присъедини към "гражданите" през този трансферен прозорец.

Успехът на бирмингамци ги отдалечи значително от зоната на изпадащите, след като те вече имат 25 точки и са на 16-а позиция във временното класиране. Освен това тимът на Стилиян Петров косвено помогна и на Манчестър Юнайтед с Димитър Бербатов в битката за титлата. Загубата на Манчестър Сити попречи на тима да се изравни по точки с градския съперник на върха във временното класиране. Лидер във Висшата лига остава Манчестър Юнайтед с 48 точки, следван от Арсенал с 46, а Сити са трети с 45 пункта и два мача в повече от „червените дяволи”. /БЛИЦ

AНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 24 КРЪГ

Уулвърхемптън – Ливърпул 0:1
0:1 Торес (36), 0:2 Мейрелеш (50), 0:3 Торес (90)

Арсенал – Уигън 3:0
1:0 Робин Ван Перси (21), 2:0 Ван Перси (56), 3:0 Ван Перси (85)

Блекпул – Съндърланд 1:2
0:1 Киърън Ричардсън, 0:2 Киърън Ричардсън (36), 1:2 Чарли Адам (86-д)

Евертън – Уест Хям 2:2
0:1 Джонатан Спектър (26), 1:1 Диняр Билялетдинов (77), 1:2 Фредерик Пикион (84), 2:2 Маруан Фелайни (90)

Фулъм – Сток Сити 2:0
1:0 Демпси (33), 2:0 Демпси (56-д)

Манчестър Юнайтед – Бирмингам 5:0
1:0 Димитър Бербатов (2), 2:0 Димитър Бербатов (31), 3:0 Райън Гигс (45+1), 4:0 Димитър Бербатов (53), 5:0 Луиш Нани (76)

Нюкасъл – Тотнъм 1:1
1:0 Фабрицио Колочини (59), 1:1 Аарън Ленън (90)

Астън Вила – Манчестър Сити 1:0