Капитанът на Астън Вила Стилиян Петров не взе участие при убедителната победа като домакин срещу Блекбърн с 5:1 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Стенли не бе готов за двубоя, но съотборниците му не срещнаха проблеми и разгромиха съперника си.

Ашли Йънг даде преднина на домакините още в 5-ата минута. В 43-ата Агбонлахор удвои, но Йохан Елмандър намали резултата на 2:1 в полза на Астън Вила и при този резултат дойде края на първото полувреме.
През втората част тимът от Бирмингам се развихри и отбеляза нови три попадения във вратата на съперника. Джон Карю бе точен в 53-ата минута. В 71-ата Джеймс Милнър пропусна дузпа, но след създалото се меле в полето на гостите все пак успя да прати топката във вратата на гостите за 4:1. Крайното 5:1 оформи Куеяр в 76-ата минута.

Друг български национал – Мартин Петров, влезе като резерва при домакинското равенство на Манчестър Сити срещу Бърнли (3:3). Бързоногото крило се появи на терена в 73-ата минута на мястото на Карлос Тевес при резуллтат 3:2, но този път не успя да помогне на “гражданите” да спечелят трите точки. Гостите от Бърнли дори стигнаха до изравнително попадение, дело на Кевин Макдоналд в 87-ата минута./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ

На 7 ноември (събота)

Астън Вила – Болтън   5:1
1:0 Йънг (5), 2:0 Агбонлахор (43), 2:1 Елмандър (45), 3:1 Джон Карю (53), 4:1 Джеймс Милнър (72), 5:1 Куеяр (76)

Блекбърн – Портсмут 3:1
0:1 О`Хара (15), 1:1 Робъртс (53), 2:1 Нелсен (73), 3:1 Робъртс (86)

Манчестър Сити – Бърнли 3:3
0:1 Аликсандър (19-д), 0:2 Флетчър (32), 1:2 Шон Райт Филипс (43), 2:2 Коло Туре (55), 3:2 Белами (58), 3:3 МакДоналд (87)

18:00 часа Челси - Манчестър Юнайтед
Баланс: 134 мача, 37 победи за Челси, 41 равенства, 56 победи за Манчестър Юнайтед