Халфът на националния ни отбор Стилиян Петров игра цял мач при нещастната загуба от Ливърпул с 0:1. Единственото попадение реализира Фернандо Торес в 93-ата минута след груба грешка на отбраната на домакините от Вила.

Това бе гол номер 50 за испанския нападател с екипа на Ливърпул в 72-ия му мач. След тези три точки Ливърпул събра 33 и е само на 2 точки от днешния си съперник и Манчестър Сити, които имат по 35.

В 17-ата минута капитанът на мърсисайдци Стивън Джерард отправи опасен удар без подготовка, но стражът на домакините Брад Фридъл изби в корнер. Минута след това халфът на гостите Йоси Бенаюн стреля от воле от отлична позиция, но го направи лошо и Фридъл улови без проблеми. В 24-ата минута крилото на Вила Джеймс Милнър имаше възможност да шутира от удобна позиция, но изстрелът му бе слаб и не затрудни вратаря на Ливърпул Пепе Рейна. Малко след това Стивън Джерард стреля опасно след изпълнение на фаул, но играч на Вила се изпречи на пътя на топката.

В 29-ата минута Стилиян Петров опита задна ножица в наказателното поле на гостите, но ударът му мина над вратата. В 30-ата минута Стюърт Даунинг пропусна най-чистото положение за гол в мача до този момент. Той бе изпуснат от отбраната на Ливърпул след центриране от ъглов удар, но от 2-3 метра стреля от въздуха право в тялото на Рейна. В 36-ата минута испанският нападател на Ливърпул Фернандо Торес с глава не бе далеч от това да открие резултата след меле пред вратата на Вила. Ударът му обаче бе твърде лек и Фридъл улови топката. В 38-ата минута ирландският защитник на Вила Ричард Дън влезе грубо в краката на холандския нападател на Ливърпул Дирк Каут в наказателното поле на бирмингамци, но реферът Лий Пробърт прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

В 64-ата минута италианският халф на Ливърпул Алберто Акуилани опита да изненада американския страж на домакините с технично изпълнение на пряк свободен удар, но топката мина над вратата. Между 70-ата и 73-ата минута пред вратата на Пепе Рейна стана горещо. Първо, след бърза контраатака на домакините нападателят Гейбриъл Агбонлахор се озова в отлична позиция, но ударът му бе спасен от Рейна. Секунди след това, при последвалия ъглов удар, норвежкият нападател Джон Карю стреля с глава и топката мина на сантиметри встрани от вратата на хванатия в крачка Рейна. Малко след това пък левият бек на "червените" Емилиано Инсуа игра нескопосано в наказателното поле на Ливърпул и топката се удари в ръката му, но съдията не посочи бялата точка.

В последните минути играчите на Астън Вила се хвърлиха в атаки, но усилията им останаха безплодни. Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато след грешка в защитата на Вила, Торес за първи път в мача се озова в чиста голова позиция и с техничен удар по земя преодоля Фридъл./БЛИЦ