Прекрасен изравнителен гол на Майкъл Доусън през второто полувреме донесе на Тотнъм точката при гостуването на съперника за място в Топ 4 Астън Вила. Двата тима завършиха 1:1 в мач от 14 кръг на Висшата лига, а българският национал Стилиян Петров игра през цялото време за домакините.

Централният защитник на “шпорите” овладя центриране на Беноа Асу-Екото и с удар от 18 метра простреля Брад Фридъл в 77-ата минута. Гейбриъл Агбонлахор бе дал аванс на Астън Вила в 10-ата минута, след като удар на Карлос Куеяр с глава бе избит от голлинията.

Резервата Емил Хески можеше да донесе победата на “виланите” в последната минута, но ударът му с глава мина над вратата. В добавеното време Джърмейн Дефоу пък нямаше шанс да вкара победен гол за Тотнъм, като стреля вдясно от врата./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 14 КРЪГ
От събота, 28 ноември
Блекбърн – Сток Сити 0:0

Фулъм – Болтън 1:1
0:1 Иван Класнич (35), 1:1 Деймиън Дъф (75)

Манчестър Сити – Хъл Сити 1:1

1:0 Шон Райт-Филипс (45+1), 1:1 Джими Булард (80-дузпа)

Портсмут – Манчестър Юнайтед 1:4
0:1 Уейн Рууни (25-дузпа), 1:1 Кевин Принс Боатенг (32-дузпа), Уейн Рууни (48), 1:3 Уейн Рууни (54-дузпа), 1:4 Райън Гигс (87)

Уест Хям – Бърнли 5:3
1:0 Джак Колисън (18), 2:0 Джуниър Станислас (33), 3:0 Карлтън Коул (43-дузпа), 4:0 Гийермо Франко (51), 5:0 Луис Хименес (64-дузпа), 5:1 Стивън Флетчър (68), 5:2 Стивън Флетчър (74), 5:3 Крис Ийгълс (90+5)

Уигън – Съндърланд 1:0
1:0 Уго Родайега (76)

Астън Вила – Тотнъм 1:1
1:0 Гейбриъл Агбонлахор (10), 1:1 Майкъл Доусън (77)

ПРЕДСТОЯЩИ
В неделя, 29 ноември
14:00 часа Уулвърхемптън – Бирмингам (Диема 2)
Баланс: 116 мача, 55 победи за Уулвърхемптън, 27 равенства, 34 победи за Бирмингам

15:30 часа Евертън – Ливърпул (Диема)
Баланс: 180 мача, 56 победи за Евертън, 56 равенства, 68 победи за Ливърпул

18:00 часа Арсенал – Челси (Диема)
Баланс: 144 мача, 59 победи за Арсенал, 44 равенства, 41 победи за Челси

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.