Капитанът на националния ни отбор Стилиян Петров игра цял мач при равенството 1:1 на Астън Вила у дома със Сток Сити. Двубоят бе от 34-ия кръг на английската Висша лига. Гостите, които се класираха за финала на ФА Къп преди седмица, първи откриха резултата в 20-ата минута. Рори Делап из пълни тъч, а Кенуайн Джоунс засече с глава за 0:1. Звездата на Вила Дарън Бент изравни две минути преди края на първата част, засичайки също с глава центриране на Кайл Уокър. Домакините бяха водени от Гари Макалистър, тъй като мениджърът Жерар Улие имаше сериозни здравословни проблеми и бе приет в болница.

Тотнъм се издъни у дома и завърши 2:2 с Уест Бромич. Възпитаниците на Хари Реднап успяха да осъществят пълен обрат в резултата от 0:1 до 2:1, но 81-ата минута Саймън Кокс с фантастичен гол им отне трите точки.
Питер Одемвинги откри резултата още в петата минута, но домакините успяха да възстановят равенството още преди почивката. В 27-ата минута Роман Павлюченко се възползва от неумелата игра на бранителите на гостите и възстанови равенството.

В 66-ата минута Джърмейн Дефоу направи 2:1 със своя гол номер 100 в английската Висша лига. Националът на Англия стреля от границата на наказателното поле и не остави шансове на вратаря Скот Карсън. В 81-ата минута резервата Саймън Кокс надигра Уилиам Галас и стреля фантастично от границата на наказателното поле, за да препарира Аурелио Гомеш за крайното 2:2.

С ремито Тотнъм остава пети с 55 точки и ще се надява на грешна стъпка на Манчестър Сити срещу Блекбърн, за да остане само на точка от "гражданите" в битката за четвъртото място, осигуряващо място в Лигата на богатите.

АНГЛИЯ - ВИСША ЛИГА, 34 КРЪГ

На 23 април (събота) от 14:45 часа
Манчестър Юнайтед - Евертън 1:0
1:0 Хавиер Ернандес (84)

На 23 април (събота) от 17:00 часа
Астън Вила - Сток Сити 1:1
0:1 Кенуайн Джоунс (20), 1:1 Дарън Бент (43)

Блекпул - Нюкасъл 1:1
0:1 Питър Льовенкрандс (17), 1:1 Кемпбъл (32)

Ливърпул - Бирмингам 5:0
1:0 Макси Родригес (7), 2:0 Дирк Кайт (23), 3:0 Макси Родригес (66), 4:0 Макси Родригес (73), 5:0 Джо Коул (86)

Съндърланд - Уигън 4:2
0:1 Диаме (52), 1:1 А. Гиян (55), 2:1 Хендерсон (66), 3:1 Сесеньон (73-дузпа), 4:1 Хендерсон (77), 4:2 Санто (90)

Тотнъм - Уест Бромич 2:2
0:1 Питър Одемвинги (5), 1:1 Роман Павлюченко (27), 2:1 Джърмейн Дефоу (67), 2:2 Саймън Кокс (81)

Блекбърн - Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 109 мача, 45 победи за Блекбърн, 27 равенства, 37 победи за Манчестър Сити

* Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.