Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за Астън Вила при равенството 1:1 като гост на Бърнли.

На новака във Висшата лига малко не му достигна да се добере до трите точки, след като десетина минути преди края водеше в резултата. В 9-ата минута Стивън Колдуел откри за домакините, а изравнителното попадение за гостите от Бирмингам падна чак в 86-ата минута. Тогава резервата Емил Хески се разписа с глава, донасяйки точката на Астън Вила - 1:1.

След равенството между Ливърпул и Манчестър Сити по-рано днес, тимът на Мартин О`Нийл вече се изкачи в Топ 4 във временното подреждане във Висшата лига.

В зрелищен мач Хъл Сити и Уест Хям не се победиха, завършвайки 3:3. "Чуковете" успяха да дръпнат с два гола още до 11-ата минута, след като точни бяха Гилермо Франко и Джак Колисън - 0:2. Още преди почивката обаче домакините стигнаха до пълния обрат. Първо в 27-ата Карлтън Коул си вкара автогол, 2:2 направи Камил Сайет в 44-ата, а за 3:2 от дузпа бе точен Джими Булард в продължението на първото полувреме.

От 54-ата минута до края на мача Хъл Сити бе в намален състав, тъй като Бернар Менди получи червен картон заради нарушение срещу Скот Паркър.

С човек повече гостите от Лондон се хвърлиха да търсят изравнително попадение. Трудът на избраниците на Джанфранко Дзола бе заслужено възнаграден в 69-ата минута, когато Мануел да Коща оформи крайното 3:3.

В друг мач от програмата на 13-ия кръг Бирмингам взе трите точки от Фулъм, побеждавайки с 1:0 след попадение на Лий Бойър в 16-ата минута. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ
В събота, 21 ноември
Ливърпул – Манчестър Сити 2:2
1:0 Мартин Шкъртел (50), 1:1 Емануел Адебайор (69), 1:2 Стивън Айрлънд (76), 2:2 Йоси Бенаюн (78)

Бирмингам - Фулъм 1:0
1:0 Лий Бойър (16)

Бърнли - Астън Вила 1:1
1:0 Стивън Колдуел (9), 1:1 Емил Хески (86)

Челси - Уулвърхемптън 4:0
1:0 Флоран Малуда (5), 2:0 Микаел Есиен (12), 3:0 Микаел Есиен (22), 4:0 Джо Коул (56)

Хъл Сити - Уест Хям 3:3
0:1 Гилермо Франко (5), 0:2 Джак Колисън (11), 1:2 Карлтън Коул (27-автогол), 2:2 Камил Сайет (44), 3:2 Джими Булард (45+1-дузпа), 3:3 Мануел да Коща (69)

Съндърланд - Арсенал 1:0
1:0 Дарън Бент (71)

Манчестър Юнайтед – Евертън3:0
1:0 Дарън Флетчър (35), 2:0 Майкъл Карик (67), 3:0 Антонио Валенсия (76)