Победа в добавеното време над останалия с 10 души Астън Вила извади Уест Хям над зоната над изпадащите във Висшата лига. „Чуковете” се наложиха с 2:1 в мач от на Висшата лига.

Марк Ноубъл даде аванс на Уест Хям от дузпа в добавеното време на първото полувреме, а Робърт Грийн спаси удар на Ашли Йънг от 11-метров наказателен удар след почивката. В 52-ата минута Йънг все пак успя да изравни.

Хабиб Бей бе изгонен пет минути преди края, а резервата Зейвън Хайнс донесе победата на Уест Хям в третата минута на добавеното време.

Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за Астън Вила, като в 68-ата минута получи жълт картон за фаул срещу Скот Паркър.

След разочароващ старта на сезона „чуковете” най-сетне взеха първата си победа като домакин и първата след началния кръг на сезона./БЛИЦ