Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за Астън Вила при загубата от Арсенал с 0:3 като гост в мач от 19 кръг на английската Висша лига. Победата на „артилеристите” бе вдъхновена от капитана Сеск Фабрегас, който се появи като резерва и вкара два гола.

Фабрегас откри резултата в 65-ата минута, когато бе точен след изпълнение на фаул. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Ричард Дън срещу испанеца. Преди това вратарят на Астън Вила Брад Фридъл бе отрази удари на Уилям Галас и Андрей Аршавин.

В 81-ата минута Фабрегас вкара втория си гол в мача след извеждащо подаване на Тио Уолкът при контраатака на домакините. При попадението испанецът явно получи контузия и три минути по-късно бе заменен от Рамзи, въпреки че се бе появил на терена в 57-ата минута.

В първата минута на добавеното време Васирики Абу Диаби окончателно оформи победата на Арсенал, след като се разписа с удар извън наказателното поле.

Победата приближи тима на Арсен Венгер само на четири точки от лидера Челси, като „артилеристите” имат мач по-малко от „сините”. Астън Вила за първи път през сезона допусна три гола в един мач и то, след като в четири поредни двубоя не бе получавал попадение във вратата си./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ

От 26 декември (събота)
Бирмингам – Челси 0:0

Фулъм – Тотнъм 0:0

Уест Хям – Портсмут 2:0
1:0 Алесандро Диаманти (23-дузпа), 2:0 Радослав Ковач (89)

Бърнли – Болтън 1:1
0:1 Матю Тейлър (29), 1:1 Дейвид Нъджент (56)

Манчестър Сити – Сток Сити 2:0
1:0 Мартин Петров (28), 2:0 Карлос Тевес (45+3)

Съндърланд – Евертън 1:1
1:0 Дарън Бент (17), 1:1 Маруан Фелаини (85)

Уигън – Блекбърн 1:1
0:1 Бенедикт Маккарти (30), 1:1 Уго Родалега (53)

Ливърпул – Уулвърхемптън 2:0
1:0 Стивън Джерард (62), 2:0 Йоси Бенаюн (70)

В неделя, 27 декември
Арсенал – Астън Вила 3:0
1:0 Сеск Фабрегас (65), 2:0 Сеск Фабрегас (81), 3:0 Васирики Абу Диаби (90+1)

ПРЕДСТОЯЩИ

18:00 часа Хъл Сити – Манчестър Юнайтед
Баланс: 18 мача, 4 победи за Хъл Сити, 3 равенства, 11 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите за първенство.