Гейбриъл Агбонлахор се разписа в добавеното време и донесе на Астън Вила победата с 2:1 след обрат при гостуването на Уест Хям в мач от 33 кръг на Висшата лига.

“Чуковете” стартираха силно мача и още във втората минута водеха в резултата с попадение на Роби Кийн. В 36-ата минута Дарън Бент изравни след центриране на Люк Йънг.

Бент и Ашли Йънг на няколко пъти бяха близо до втори гол за Астън Вила. Успехът на гостите дойде в първата минута на добавеното време, когато Агбонлахор с глава засече центриране на Ашли Йънг.

Челси се доближи на една точка до второто място, след като обърна Уест Бромич с 3:1 като гост. Питър Одемвинги даде аванс на домакините в 17-ата минута, но пет минути по-късно Дидие Дрогба изравни.

В 26-ата минута вратарят на Уест Бромич Скот Карсън парира удар на Дрогба, но Саломон Калу бе точен при добавката. Точно преди почивката Франк Лампард вкара трети гол за “сините”. Челси нямаше късмет през второто полувреме, когато след удар на Калу топката рикошира в играч на домакините и се отби от напречната греда.

С попадения на Лиън Осмън и Лейтън Бейнс през второто полувреме Евертън победи Блекбърн с 2:0 и се доближи на точка до съгражданите от Ливърпул.

Бившият играч на ЦСКА Елиот Гранден игра 58 минути за Блекпул при домакинската загуба с 1:3 от Уигън. Двубоят бе директен сблъсък между отбори, борещи се за оцеляване и с този успех Уигън излезе над чертата на изпадащите.

Бирмингам намали страховете си за изпадане, след като победи Съндърланд с 2:0 и се отдалечи на пет точки от последните три места в класирането. “Черните котки” пък допуснаха осмата си загуба в последните 9 мача./БЛИЦ

АНГЛИЯ - ВИСША ЛИГА, 33 КРЪГ

От 16 април (събота)
Бирмингам - Съндърланд 2:0
1:0 Себастиан Ларсон (41), 2:0 Крейг Гарднър (66)

Блекпул - Уигън 1:3
0:1 Уго Родайега (3), 0:2 Шарл Н`Зогбиа (45+1), 0:3 Нийл Ърдли (67-автогол), 1:3 Дъдли Кембъл (83)

Евертън – Блекбърн 2:0
1:0 Лиън Осмън (54), 2:0 Лейтън Бейнс (75-дузпа)

Уест Бромич – Челси 1:3
1:0 Питър Одемвинги (17), 1:1 Дидие Дрогба (22), 1:2 Саломон Калу (26), 1:3 Франк Лампард (45)

Уест Хям - Астън Вила 1:2
1:0 Роби Кийн (2), 1:1 Дарън Бент (36), 1:2 Гейбриъл Агбонлахор (90+1)

На 17 април (неделя) от 18:00 часа
Арсенал – Ливърпул (Диема)
Баланс: 173 мача, 60 победи за Арсенал, 45 равенства, 68 победи за Ливърпул

На 19 април (вторник) от 21:45 часа
Нюкасъл – Манчестър Юнайтед
Баланс: 143 мача, 38 победи за Нюкасъл, 35 равенства, 70 победи за Манчестър Юнайтед

На 20 април (сряда) от 21:45 часа