Астън Вила победи с 2:1 като гост Уулвърхемптън в мач от 6-ия кръг на Висшата лига. Капитанът на Астън Вила Стилиян Петров започна като титуляр и бе заменен в 86-ата минута. В 22-ата минута стражът на домакините Маркус Ханеман спаси по уникален начин - с коляно, удар на Джеймс Колинс отблизо, но само три минути по-късно Стюарт Даунинг откри резултата.

Домакините започнаха по-добре и второто полувреме и закономерно стигнаха до изравнителен гол. В 61-ата минута Матю Джарвис засече центриране на Стивън Флетчър отляво и направи 1:1. В 88-ата минута Емил Хески донесе победата на Вила, засичайки с глава от около десетина метра центриране на Уорнък.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ

Манчестър Сити – Челси 1:0
1:0 Карлос Тевес (59)

Арсенал – Уест Бромич 2:3
0:1 Одемвинге (50), 0:1 Хара (53), 0:3 Томас (73), 1:3 Насри (75), 2:3 Насри (90)

Бирмингам – Уигън 0:0

Блекпул – Блекбърн 1:2
0:1 Адам (20-автогол), 1:1 Филипс (85), 1:2 Емертън 90)

Фулъм – Евертън 0:0

Ливърпул – Съндърланд 2:2
1:0 Дирк Кайт (5), 1:1 Дарън Бент (25-дузпа), 1:2 Дарън Бент (48), 2:2 Стивън Джерард (64)

Уест Хям – Тотнъм 1:0
1:0 Фредерик Пикион (29)

От 26 септември (неделя)
Болтън – Манчестър Юнайтед 2:2
1:0 Зат Найт (6), 1:1Луиш Нани (23), 2:1 Мартин Петров (67), 2:2 Майкъл Оуен (73)