Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за Астън Вила при равенството 1:1 като гост на Куинс Парк Рейнджърс в мач от 6 кръг на Висшата лига. Домакините стигнаха до точката след автогол на Ричард Дън в добавеното време.

КПР доминираше през първата част. Абел Таарабт удари гредата, но в края на полувремето вратарят Пади Кени акробатично изби удар на Бари Банан от фаул.

Банан даде аванс на гостите в 58-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Арманд Траоре срещу Гейбриъл Агбонлахор. Защитникът дръпна нападателя на “виланите” за фланелката.

Траоре бе отстранен от игра в последната минута. Той получи червен картон за фаул срещу Арманд Траоре. Въпреки численото неравенство КПР стигна до изравнителен гол. Ричард Дън прати топката във вратата на своя тим след центриране на Хейдар Хелгусон в третата минута на добавеното време.

В 70-ата минута Стилиян Петров получи жълт картон за фаул срещу Шон-Райт Филипс. Със спечелената точка Астън Вила излезе на осмо място в класирането с 8 точки. Със същия актив, но една позиция по-назад е КПР, който е с по-лоша голова разлика.

На трибуните на “Лофтъс Роуд”, където имаше 16 707 зрители, бе британският премиер Дейвид Камърън, известен фен на Астън Вила. Заедно с него бе синът му Артър./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
24.09.11
14:45 ч.
Манчестър Сити – Евертън 2:0
1:0 Марио Балотели (68), 2:0 Джеймс Милнър (89)
24.09.11
17:00 ч.
Арсенал – Болтън 3:0
1:0 Робин ван Перси (46), 2:0 Робин ван Перси (71), 3:0 Александър Сонг (89)
24.09.11
17:00 ч.
Челси – Суонзи 4:1
1:0 Фернандо Торес (29), 2:0 Рамиреш (36), 3:0 Рамиреш (76), 3:1 Ашли Уилямс (86), 4:1 Дидие Дрогба (90+4)