Легендарният Христо Стоичков постигна победа начело на Мамелъди Съндаунс в първенството на ЮАР. Този път отборът надигра като домакин Йомо Космос с 3:1 в чмач от 13-ия кръг на шампионата.
Гостите откриха резултата още в 6-ата минута чрез Габороне и до края на първата част резултатът остана непроменен.

В 56-ата минута Мфела изравни за 1:1, а четири минути по-късно Вилакази направи 2:1. В 79-ата минута съставът на Йомо остана с 10 човека на терена след червен картон на Берте. Крайното 3:1 оформи Нгубане в последната 90-а минута.

След 13-ия кръг Мамелъди е на 6-о място с 19 точки след 5 победи, 4 равенства и 4 загуби и голова разлика 21:15. Лидер в първенството е Суперспорт Юнайтед с 26 точки./БЛИЦ