Воденият от Христо Стоичков Мамелъди Съндаунс излезе на второ място в класирането на първенството на ЮАР, след като в мач от 23 кръг се наложи над Кайзер Чийфс с 2:1 като гост.

Катлего Мфела продължи да демонстрира добрата си форма и откри резултата в полза на Мамелъди в 35-ата минута, но домакините изравниха точно преди почивката с попадение на Джост Дладла от дузпа.

Мачът изглежда вървеше равенство, когато десет минути преди края Сиянда Ксулу с глава засече центриране на Елиас Пелембе от корнер и донесе победата на водения от Христо Стоичков тим.

Така Мамелъди Съндаунс с 41 точки продължава да преследва лидера в класирането Суперспорт Юнайтед, който е с 44 точки. По-късно днес Суперспорт посреща Мпумаланга Блек Ейсис. Двата отбора трябва да се изправят един срещу друг на 22 декември в отложен мач, но Мамелъди иска ново отлагане заради тежката си програма./БЛИЦ