Ливърпул победи Сток Сити с 5:3 като гост в двубой от 21-ия кръг на Висшата лига. "Мърсисайдци" вече са в топ 4 на 5 точки от лидера Манчестър Сити.

Райън Шоукрос откри резултата в полза на Ливърпул с автогол в 5-ата минута, а Луис Суарес удвои в 32-ата. До края на полувремето Сток Сити успя да изравни с попадения на Питър Крауч в 39-ата минута и Чарли Адам в 45-ата.

Стивън Джерард изведе гостите от Ливърпул в 51-ата минута с гол от дузпа, а Луис Суарес се разписа за втори път в мача в 71-ата минута за 4:2.

Между 85-ата и 87-ата минута двата тима си размениха по един гол, дело на Джонатан Уолтърс за Сток Сити и Даниел Стъридж за "червените".

Stoke city 3-5 liverpool all goals and... by Cameracut

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
11.01.14
14:45 ч.
Хъл Сити - Челси 0:2
0:1 Еден Азар (56), 0:2 Фернандо Торес (86)
11.01.14
17:00 ч.
Кардиф - Уест Хям 0:2
0:1 Мат Джарвис (42), 0:2 Марк Нобъл (90+3)
Фулъм - Съндърланд 1:4
0:1 Адам Джонсън (29), 0:2 Ки Сун-Йон (42), 1:2 Стив Сидуел (52), 1:3 Адам Джонсън (69), 1:4 Адам Джонсън (85-дузпа)
Тотнъм - Кристъл Палас 2:0
2:0 Кристиан Ериксен (50), 2:0 Джърмейн Дефо (72)
11.01.14
19:30 ч.
Манчестър Юнайтед - Суонзи 2:0
1:0 Антонио Валенсия (47), 2:0 Дани Уелбек (59)
12.01.14
16:05 ч.
Нюкасъл - Манчестър Сити 0:2
0:1 Един Джеко (8), 0:2 Алваро Негредо (90+4)
12.01.14
18:10 ч.
Сток Сити - Ливърпул 3:5
0:1 Райън Шоукрос (5), 0:2 Луис Суарес (32), 1:2 Питър Крауч (39), 2:2 Чарли Адам (45), 2:3 Стивън Джерард (51), 2:4 Луис Суарес (71), 3:4 Джонатан Уолтърс (85), 3:5 Даниел Стъридж (87)