Челси допусна гол в края и направи домакинско 1:1 със Сток Сити в мач от 29 кръг на Висшата лига. Така „грънчарите“ не допуснаха да бъдат изпреварени от „сините“ в класирането.

Бертран Траое игра като централен нападател и даде аванс на домакините в 39-ата минута, когато получи пас от Вилиан, обърна се и от 20 метра стреля точно във вратата.

Сток Сити изравни в 85-ата минута, когато при центриране на Джердан Шакири вратарят на Челси Тибо Куртоа изби, но топката попадна право на главата на Маме Бирам Диуф.

Боян Къркич беше близо до победен гол за гостите в добавеното време, но Куртоа спаси удара на испанеца. Така Сток Сити остана на седми място в класирането с 43 точки, а Челси е десети с три точки по-малко.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!