Сток Сити обърна Кристъл Палас за успеха с 2:1 в мач от 2 кръг на Висшата лига, което е първа победа за мениджъра Марк Хюз начело на „грънчарите“.

Домакините се оказаха догонващи в резултата след половин час игра, когато Маруан Шамах се пребори Райън Шоукрос и стреля точно във вратата.

Чарли Адам изравни в 58-ата минута, а четири минути по-късно Шоукрос вкара победното попадение. Сток Сити можеше да стигне до трети гол, но ударът на Стивън Нзонзи се удари в гредата.

Яник Санго спечели дузпа и получи червен картон за удар без топка при първата победа на Хъл Сити през новия сезон. „Тигрите“ победиха Норич с 1:0 след гол от дузпа на Роби Брейди. Въпреки че играха с човек повече близо един час, „канарчетата“ не успяха да стигнат до изравняване.

Нюкасъл и Уест Хям направиха нулево равенство. Уинстън Рийд от „чуковете“ беше на път да си вкара автогол през първото полувреме, а на два пъти се размина с топката при чисти положения пред вратата на домакините.

Хатем бен Арфа беше най-опасният играч на „свраките“, докато най-сериозният пропуск за тима беше направен от Йоан Гуфран. Удар на Джо Коул от Уест Хям мина на сантиметри над вратата на Нюкасъл.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ
24.08.13
14:45 ч.
Фулъм – Арсенал 1:3
0:1 Оливие Жиру (14), 0:2 Лукас Подолски (41), 0:3 Лукас Подолски (68), 1:3 Дарън Бент (77)
24.08.13
17:00 ч.
Сток Сити – Кристъл Палас 2:1
0:1 Маруан Шамах (31), 1:1 Чарли Адам (58), 2:1 Райън Шоукрос (52)
Саутхемптън – Съндърланд 1:1
0:1 Емануеле Джакерини (3), 1:1 Хосе Фонте (88)
Манчестър Юнайтед – Челси (Нова ТВ)
Баланс: 142 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 41 победи за Челси

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.