Сток Сити удължи агонията на Уест Бромич и разклати сериозно поста на мениджъра на тима Алан Ървайн. „Грънчарите“ се наложиха с 2:0 над „дроздовете“ в мач от 19 кръг на Висшата лига.

Маме Бирам Диуф се разписа два пъти в рамките на четвърт час след почивката. Той откри резултата в 51-ата минута след центриране на Ерик Питерс, а в 66-ата удвои.

Победата изкачи Сток Сити в горната половина на класирането. Седмата загуба в последните девет мача остави Уест Бромич съвсем близо (една точка) до зоната на изпадащите.

Последният в класирането Лестър записа третия си успех за сезона, след като се наложи с 1:0 като гост на Хъл Сити. Алжирецът Рияд Марез вкара единствения гол в мача в 32-ата минута.

Двата тима завършиха срещата в намален състав. Пол Кончески остави „лисиците“ с човек по-малко, а Стивън Куин от „тигрите“ също получи червен картон.

Джейк Ливърмор и Абел Ернандес от Хъл Сити нямаха късмет и ударите им се отбиха от гредите. „Тигрите“ са точно над зоната на изпадащите с 16 точки, колкото имат Кристъл Палас и Бърнли, които са под чертата. Въпреки успеха си Лестър остава последен с 13 точки.

Манчестър Сити – Бърнли 2:2
1:0 Давид Силва (23), 2:0 Фернандиньо (33), 2:1 Джордж Бойд (47), 2:2 Ашли Барнс (81)