Сток Сити се наложи над Тотнъм с 2:1 в мач от 15 кръг на Висшата лига и сложи край на серията на “шпорите” от шест поредни успеха.

Това бе трета поредна победа за “грънчарите”, които нанесоха първото поражение на тима на Хари Реднап във Висшата лига от 28 август (1:5 от Манчестър Сити). Серията на лондончани без загуба продължи 11 мача.

Четирима бивши играчи на Тотнъм играха за Сток Сити и един от тях – Матю Етерингтън, вкара и двата гола за успеха на домакините.

Етерингтън откри резултата в 13-ата минута, а половин час по-късно удвои, след като засече топката при характерно за “грънчарите” дълго изпълнение на тъч.

Еманюел Адебайор върна едно попадение за гостите в 62-ата минута след изпълнение на дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Лука Модрич. След това реферът Крис Фой на два пъти подмина чисти дузпи за Тотнъм и отмени гол на Адебайор заради несъществуваща засада.

Опитите на Тотнъм да стигне до изравнителен гол бяха попарени от червения картон на Юнес Кабул осем минути преди края.

Сток Сити се превръща в неудобен съперник за “шпорите” през този сезон, тъй като “грънчарите” отстраниха тима на Хари Реднап в Карлинг Къп след изпълнение на дузпи. Днешната загуба остави Тотнъм на трето място с 31 точки, но вече на пет зад втория Манчестър Юнайтед и само на две пред четвъртия Арсенал.

Болтън - Астън Вила 1:2
0:1 Марк Олбрайтън (33), 0:2 Стилиян Петров (39), 1:2 Иван Класнич (55)
Манчестър Юнайтед - Уулвърхемптън 4:1
1:0 Нани (17), 2:0 Уейн Рууни (27), 2:1 Стивън Флетчър (47), 3:1 Нани (56), 4:1 Уейн Рууни (63)
10.12.11
17:00 ч.
Норич - Нюкасъл 4:2
1:0 Уесли Хуулахан (39), 1:1 Демба Ба (45+1), 2:1 Грант Холт (59), 3:1 Стив Морисън (63), 3:2 Демба Ба (71), 4:2 Грант Холт (82)
10.12.11
17:00 ч.
Суонзи - Фулъм 2:0
1:0 Скот Синклер (56), 2:0 Дани Греъм (90+2)
10.12.11
17:00 ч.
Уест Бромич - Уигън 1:2
1:0 Стивън Рийд (33), 1:1 Виктор Моузес (38), 1:2 Жорди Гомес (57)
11.12.11
15:30 ч.
Съндърланд - Блекбърн 2:1
0:1 Симон Вукчевич (17), 1:1 Дейвид Воун (84), 2:1 Себастиан Ларсон (90+2)
11.12.11
18:00 ч.
Сток Сити - Тотнъм 2:1
1:0 Матю Етерингтън (13), 2:0 Матю Етерингтън (43), 2:1 Еманюел Адебайор (62-дузпа)