Стойчо Младенов изведе Кайсар (Кизилорда) до спечелване на Купата на Казахстан, след като на финала тимът му се наложи с 2:1 след продължения над Атирау в драматичен мач. „Вълците“ на българския специалист бяха изоставащи в резултата и с човек по-малко две минути преди края, но успяха да стигнат до триумфа с гол в самия край на продълженията.

Първото полувреме протече скучно за зрителите, не предложи особени опасности пред двете врати, въпреки че Кайсар имаше леко предимство в играта. Коментарът на казахстанския сайт sports.kz за първата част беше: За момента играта представлява адско мъчение за тези, които гледат.

Развитието на играта не се промени особено след почивката. В 67-ата минута Петър Желчак даде аванс на Атирау, а две минути по-късно Асхат Тагиберген остави тима на Стойчо Младенов с човек по-малко.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Въпреки числено намаления си състав Кайсар успя да изравни. Игор Зенкович се разписа за 1:1 две минути преди края на редовното време и прати мача в продължения.

Само три минути след началото на допълнителното време двата отбора отново се оказаха с изравнени състави, тъй като Жак Нвем от Атирау получи червен картон.

В добавеното време на второто продължение, когато всички очакваха дузпи, капитанът Думан Нардзилдаев донесе победата на Кайсар с хубав удар от дъгата на наказателното поле, с който прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Атирау.

Това е втори трофей за Стойчо Младенов като треньор в чужбина, след като през 2008 г. изведе саудитския Ал Ахли (Джеда) до триумф в Купата на Персийския залив. В ролята си на наставник той има и две шампионски титли на България с ЦСКА.

За Кайсар това е втора купа на Казахстан в историята на клуба и трети финал. През 1998 г. тимът от Кизилорда губи в спора за трофея от Иртиш (Павлодар) след продължения, а на следващата година бие Восток-Алин (Уст-Каменогорск) след дузпи. Триумфът в днешния финал гарантира на "вълците" участие в Лига Европа през лятото на 2020 г.

КАЙСАР - АТИРАУ 2:1
0:1 Петър Желчак (67), 1:1 Игор Зенкович (88), 2:1 Думан Нардзилдаев (120+2)

Кайсар: Александър Григоренко, Иван Граф, Абдел Азиз Ламанж, Тигран Барсегян (120+4-Марк Гурман), Джошуа Джон, Куле Мбомбо, Кларенс Битанг (83-Игор Зенкович), Иляс Амирсеитов (86-Иван Садовничи), Александър Марочкин, Думан Нарзилдаев, Асхат Тагиберген
Резерви: Шохан Абзалов, Иван Садовничи, Марк Гурман, Марсел Исламкулов, Игор Зенкович, Оркен Махан, Андре Букия, Самат Балимбетов, Валентин Чуреев
Треньор: Стойчо Младенов

Атирау: Антун Маркович, Ризван Аблитаров, Жак Нгвем, Исламнур Абдулавов, Петър Желчак, Алекс Бруно, Андрей Шабаев, Куаниш Калмуратов, Елдар Абдрахманов, Рафаил Оспанов, Михаил Габишев
Резерви: Санжар Сатанов, Адилбек Жумаханов, Ринат Джурматов, Айболат Макуов, Алексей Родионов, Нурболат Калменов, Виталий Устинов, Мансали Бубакар, Иван Антипов
Треньор: Куатиш Кабдулов