Стойчо Младенов и воденият от него ЕНППИ направи равен 0:0 като гост с Ел Ентаг в мач от 28-ия кръг на първенството на Египет. До края на шампионата остават два кръга, а битката за участие в Африканската Шампионска лига продължава. В 28-ия кръг всички претенденти на ЕНППИ също не успяха да победят. На четвърто място, което дава право на участие в турнира, остана Миср Лел Макаса след равен 0:0 с Ел Геиш. Тимът има 43 точки, с колкото е и ЕНППИ на петата позиция. Шести е Ел Шорта също с 43 точки. Трите отбора са само на 3 точки от третия Исмаили, който загуби с 1:2 от Вади Дегла.

Стойчо Младенов има известно предимство до края на първенството заради по-лесната програма. Тимът приема в предпоследния кръг Харас Ел Ходоод, който отдавна е осигурил оставането си в елита, а в последния кръг гостува на Петрожет. Четвъртият отбор в класирането Миср Лел Макаса в 29-ия кръг посреща Ал Масри, но в последния си мач гостува на шампиона Ал Ахли./БЛИЦ