Отборът на Стойчо Младенов Кайсар се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Казахстан. Тимът на българския специалист записа пълен обрат като гост с 2:1 над бившия отбор на Димитър Димитров - Херо Иртиш.

Домакините поведоха с попадение в 15-ата минута на Магомед Парагулков, но тимът на Стойчо Младенов удари в заключителната част от срещата. В 69-ата минута Асхат Тагиберген центрира от корнер, а Иван Садовничий засече с глава за 1:1. Само 2 минути преди края на редовното време именно Асхат Тагиберген записа освен асистенция и красиво попадение от дъгата на наказателното поле за крайното 2:1.

По този начина Кайсар стана третият полуфиналист за Купата на Казахстан, преди това място намериха още Атирау и Ордабаси.