Ивелин Попов записа страхотен официален дебют с екипа на новия си тим Ростов. Българският национал се появи в игра като резерва и вкара единствения гол за успеха с 1:0 срещу Краснодар в реванш от 1/4-финалите на турнира за Купата на Русия. Така Ростов елиминира съперника с общ резултат 3:2 и се класира за полуфиналите в надпреварата.

Попов, който през зимната пауза бе освободен от Спартак (Москва) и подписа с Ростов, се появи на терена на мястото на мястото на Алексей Ионов в 82-ата минута и пет минути след това вкара победния гол за домакините след контраатака и асистенция на Шомуродов. Малко преди попадението българинът получи и жълт картон.

На полуфиналите Ростов очаква победителя от двубоя Рубин - Локомотив (Москва), който ще се играе на 6 март. Дебютът на българина за новия му тим за първенство е на 3 март срещу Енисей с Петър Занев.