Мексико победи САЩ с 1:0 на финала на Голд Къп, като по този начин детронира „янките“ и за осми рекорден път спечели шампионската титла на Зона КОНКАКАФ (Северна Америка и Карибския регион). Джонатан дос Сантос вкара единственото попадение в мача в 73-ата минута. „Ацтеките“ стигнаха до триумфа, въпреки че бяха без тримата си най-добри нападатели.

Американците, които играха на първия си турнир под ръководството на новия селекционер Грег Берхалтър, имаха предимство през първото полувреме, осигурено от активната игра на Кристиан Пулишич. В началото на второто полувреме САЩ имаше шанс да открие резултата. Джордан Морис с глава преодоля вратаря Гийермо Очоа, но топката беше избита от Андрес Гуардадо от голлинията.

След това Дос Сантос вкара единствения гол в мача. При добре организирана атака, която сам организира, нападателят на Лос Анджелис Галакси завърши с точен удар във вратата на домакините след асистенция с пета на Раул Хименес. Крисчън Ролдан имаше шанс да изравни в 87-ата минута, но ударът му се отби от главата на Ектор Морено.

Трябва да се отбележи, че въпреки домакинството на САЩ на турнира, мексиканците имаха по-голямата подкрепа на финала на „Солджър Фийлд“. 62 493 бяха по трибуните на стадиона, а атмосферата повече напомняше на стадион „Ацтека“ в Мексико Сити.

Така Мексико, който за първи път участваше на силен турнир под ръководството на новия си треньор Тата Мартино, триумфира с титлата от Голд Къп. „Ацтеките“ нямат загуба от САЩ от 2013 година и възвърнаха статута си на регионална суперсила.

МЕКСИКО – САЩ 1:0
1:0 Джонатан дос Сантос (73)

MexicoМексико: Гийермо Очоа, Ектор Морено, Луис Родригес, Карлос Салседо, Едсон Алварес, Андрес Гуардадо (89-Диего Рейес), Джонатан дос Сантос, Родолфо Писаро (81-Карлос Родригес), Хесус Гаярдо, Раул Хименес, Карлос Антуна (86-Роберто Алварадо)

United StatesСАЩ: Зак Стефен, Тим Рийм (83-Даниел Ловиц), Матю Миазга, Арън Лонг, Реджи Кенън, Майкъл Брадли, Пол Ариола, Кристиан Пулишич, Уестън Маккени, Джоузи Алтидор (64-Джеси Зардес), Джордан Морис (61-Крисчън Ролдан)