ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Байерн победи с 4:3 Манчестър Юнайтед в зрелище на "Алианц Арена". Двубоят беше първи за двата отбора в група "А" на Шампионската лига.

Баварците, които тази вечер бяха без наказания си треньор Томас Тухел, успяха да поведат с 2:0 преди почивката. В 27-ата минута Лерой Сане откри резултата, а само пет по-късно точен във вратата на Андре Онана беше и Серж Гнабри.

Манчестър Юнайтед намали изоставането си в началото на второто полувреме след дебютно попадение на Расмус Хойлунд. В 53-ата Хари Кейн покачи на 3:1 с точно изпълнена дузпа. В 88-ата появилият се като резерва Каземиро успя да се разпише за Юнайтед - 3:2.

В добавеното време младокът Матис Тел вкара за 4:2. Головото шоу обаче не приключи. В петата минута на добавеното време Каземиро се разписа за втори път - 4:3.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Манчестър Юнайтед започна по-активно в Мюнхен. Кристиан Ериксен промуши топката между краката на Дайо Упамекано, подавайки към Факундо Пелистири. Алфонсо Дейвис изпревари младото крило на "червените дяволи" в 4-ата минута, последва удар от страна на Ериксен от близко разстояние, но Свен Улрайх отрази.

В 17-ата минута Маркъс Рашфорд навлезе отляво в наказателното поле на Байерн, справи се с Кондрад Лаймер и стреля, стражът успя да отрази.

Байерн успя да порази вратата на Юнайтед с първата си чиста възможност. В 27-ата минута Лерой Сане комбинира с Хари Кейн. Последва удар на Сане, като Андре Онана показа липса на концентрация и му се наложи да вади топката от вратата си - 1:0.

Пет минути по-късно домакините поведоха с 2:0. Джамал Мусиала напредна отляво, справи се с Диого Далот и подаде на Серж Гнабри, който удвои аванса на баварците, реализирайки в долния ляв ъгъл на Онана.

"Червените дяволи" започнаха доста силно второто полувреме. В 49-ата минута Рашфорд проби отляво в наказателното поле на Байерн и продължи към Расмус Хойлунд, който се справи с опеката на двама бранители и вкара дебютния си гол за Манчестър Юнайтед след трансфера от Аталанта това лято - 2:1.

Малко по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на "червените дяволи" Дайо Упамекано стреля с глава, а Ериксен отби удара с ръка. След проверка на ситуацията с ВАР съдията Глен Ниберг посочи бялата точка. Хари Кейн изпълни точно дузпата - 3:1, като не остави шанс на Онана да спаси, въпреки че вратарят на Юнайтед хвана ъгъла.

Мусиала проби към вратата на гостите в 61-ата минута, след което отклони за Хари Кейн. Английският национал стреля, но този път Онана успя да спаси. Малко след това стражът на Юнайтед се намеси добре и при удар на Сане. Стражът на гостите не позволи след това да му вкарат и Кингсли Коман и Чупо Мотинг.

В 88-ата минута "червените дяволи" реализираха втори гол. Рашфорд подаде на Антони Марсиал, който продължи за Каземиро. Бразилският халф преодоля Мин-Джае Ким и падайки изпрати топката в долния десен ъгъл под плонжа на Свен Улрайх - 3:2. Така шансът на гостите се върна, но за кратко, защото Байерн стигна до ново попадение. Във втората минута на добавеното време Кимих изведе Матис Тел зад гърба на Виктор Линдельоф. 18-годишният френски нападател овладя и матира Андре Онана - 4:2.

Манчестър Юнайтед вкара отново в четвъртата минута от добавеното време. Бруно Фернандеш центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Байерн, където Каземиро отклони топката с глава в мрежата на Свен Улрайх и срещата завърши 4:3.

БАЙЕРН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 4:3
1:0 Лерой Сане (28), 2:0 Серж Гнабри (32), 2:1 Расмус Хойлунд (49), 3:1 Хари Кейн (53-дузпа), 3:2 Каземиро (88), 4:2 Матис Тел (90+2), 4:3 Каземиро (90+5)

Байерн: 26. Свен Улрайх, 19. Алфонсо Дейвис, 2. Дайо Упамекано, 3. Мин-Джае Ким, 27. Конрад Лаймер, 6. Йошуа Кимих, 8. Леон Горецка, 7. Серж Гнабри, 42. Джамал Мусиала, 10. Лерой Сане, 9. Хари Кейн
Резерви: 18. Даниел Перец, 48. Макс Шмид, 4. Матайс Де Лихт, 11. Кингсли Коман, 13. Ерик-Максим Чупо Мотинг, 20. Буна Сар, 25. Томас Мюлер, 39. Матис Тел, 40. Нусаир Мазрауи, 41. Франс Кретциг

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана, 20. Диого Далот, 2. Виктор Линдельоф, 6. Лисандро Мартинес, 15. Серхио Регилон, 18. Каземиро, 14. Крестиан Ериксен, 28. Факундо Пелистри, 18. Бруно Фернандеш (к), 10. Маркъс Рашфорд, 11. Расмус Хойлунд
Резерви: 1. Алтай Байъндър, 22. Том Хийтън, 40. Радек Витек, 9. Антони Марсиал, 17. Алехандро Гарначо, 35. Джони Еванс, 39. Скот Мактоминей, 44. Дан Гор, 46. Ханибал Меджбри, 62. Омари Форсън

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!