ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Рейнджърс и Селтик завършиха зрелищно 2:2 в голямото дерби на шотландския футбол от 20-ия кръг на местната Висша лига.

Селтик поведе в резултата още в 5-ата минута чрез японския национал Даизен Маеда, който се възползва от грешка в отбраната на домакините. В 29-ата минута Райън Кент пропусна добро положение да изравни, а в последните минути на първата част това стори и Алфредо Морелос, който имаше две много добри положения, но първият му опит срещна гредата, а при вторият опит топката мина покрай лявата греда на Джо Харт.

Winbet - победата е емоция! (18+)

През втората част Рейнджърс стигна до пълен обрат. Райън Кент направи 1:1 още в 47-ата минута след асистенция на Фешън Сакала. Капитанът Джеймс Таверние шест минути по-късно от дузпа бе точен за 2:1, а нарушението бе на Старфелт срещу Сакала.

Голмайсторът на Селтик Кього Фурухаши изравни за 2:2 в 88-ата минута, с което остави своя тим убедително на лидерската позиция.

След равенството "детелините" запазиха преднината си на върха в класирането на 9 точки пред Рейнджърс.