Шампионът на Испания и Европа Барселона изигра пореден неубедителен мач и победи само с 1:0 аутсайдера Гранада. Двубоят бе от 10-ия кръг на Примера дивисион. Единственото попадение реализира Шави от пряк свободен удар в 33-ата минута.

Избраниците на Хосеп Гуардиола изцяло контролираха събитията на терена, но домакините се бранеха успешно и допуснаха само един гол в мрежата си. Гранада завърши двубоя с 9 човека, след като за по два жълти картона бяха изгонени Хайме Ромеро в 54-ата минута и Дани Бенитес в 92-ата.

Успехът изкачи Барселона на върха в Примера дивисион с 21 точки. Леванте е с 20, а Реал (Мадрид) с 19, но те имат мач по-малко от каталунците.

Както е известно, в събота Барселона допусна издънка, завършвайки 0:0 у дома срещу Севиля.

ГРАНАДА - БАРСЕЛОНА 0:1
0:1 Шави (33)

Съставът на Барселона:
Валдес, Абидал, Дани Алвеш, Максуел, Масчерано, Фабрегас (71’Иниеста), Шави (84’Кейта), Бускетс, Меси, Педро (56’Вия), Куенка.

Севиля - Расинг (Сантандер) 2:2
1:0 Ману Дел Морал (37), 1:1 Ариел Нахуелплан (62), 1:2 Хайро Самперио (69), 2:2 Ману Дел Морал (90+2)

Майорка - Спортинг (Хихон)
Баланс: 12 мача, 4 победи за Майорка, 2 равенства, 6 победи за Спортинг (Хихон)
23:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 148 мача, 58 победи за Атлетик (Билбао), 26 равенства, 64 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.