Ахисар Беледиеспор поднесе най-голямата сензация в турското футболно първенство. Скромният тим спечели купата на страната, след като на финала победи гранда Фенербахче с 3:2. Това е първи трофей за Акхисар в историята. Тимът само допреди десетина години бе в трета дивизия, а от шест сезона е в елита. Любопитното е, че тази година Акхисар все още не се е спасил от изпадане. Може да се получи развой, при който новият носител на купата да играе в Европа, а догодина да е във втора дивизия.

Мигел Лопеш откри за Акхисар с много красив удар в 32-ата минута, в началото на второто полувреме Фернандао изравни с глава, но в 70-ата минута Абдул Ухайд Сисоко засече центриране от левия фланг и също с глава направи 2:1 за Акхисар Беледиеспор. Десетина минути по-късно Елдер Барбоса съкруши Фенербахче с трети гол, а грандът от Истанбул имаше сили само да намали в края чрез Соуза.

Треньор на Акхисар е бившият футболист на Галатасарай, Интер, Бешикташ и Истанбул ББ и бивш турски национал Окан Бурук.