Ливърпул записа поредна загуба в английската Висша лига от началото на сезона. Тимът падна като гост от Кристъл Палас с 1:3 няколко дни преди визитата му в България. В сряда (26 ноември) Ливърпул гостува на Лудогорец в мач от групите на Шампионската лига. Възпитаниците на Брендън Роджърс днес поведоха срещу Кристъл Палас още във 2-ата минута, но допуснаха пълен обрат до 1:3. Попадението за мърсисайдци в началото вкара Рики Ламбърт. Дуайт Гейл изравни в 17-ата, Джо Ледли направи резултата 2:1 в 78-ата минута, а крайното 3:1 оформи Миле Йединак в 81-ата минута. Това бе шесто поражение за Ливърпул от началото на сезона, след което заема 12-то място с 14 точки. След победата Кристъл Палас напусна зоната на изпадащите и вече с 12 точки е на 15-а позиция.

Още във втората минута двете бивши звезди на Саутхямптън Адам Лалана и Рики Ламбърт изработиха първия гол в полза на Ливърпул. В 17-ата минута Яник Боласие получи на около 30-ина метра от вратата, поведе си дълго напред и шутира силно с десния крак. Топката срещна гредата, върна се при Дуайт Гейл, който без проблеми изравни за 1:1. В края на полувремето Боласие пропиля два последователни шанса. След почивката мърсисайдци успяха да наложат лека доминация на вече доста мокрия терен. Защитата на домакините обаче се справи с абсолютно всичко, което всъщност, не бе толкова много.

Улисани да търсят победен гол мърсисайдци забравиха за слабостите в защита. Именно тя провали отбора и в днешния мач. В 79-ата минута при тъч за Палас отдясно Боласие с огромна лекота надигра Деян Ловрен, като прехвърли топката над него, продължи към наказателното поле и върна назад за непокрития Джо Ледли. Уелсецът без проблем от 7-8 метра опъна мрежата зад Миньоле.

Още в следващата атака Ливърпул претендираше за дузпа, след като Джейми Уорд си помогна с ръка, за да спре Рахийм Стърлинг в наказателното поле. Съдията обаче остана безмълвен и играта продължи.

В 81-ата минута домакините получиха правото да изпълнят фаул на метър-два пред дъгата. Капитанът Миле Йединак стреля фалцово над стената и прати кълбото неспасяемо в горния ляв ъгъл.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
22.11.14
17:00 ч.
Челси – Уест Бромич 2:0
1:0 Диего Коста (11), 2:0 Еден Азар (25)
22.11.14
17:00 ч.
Евертън – Уест Хям 2:1
1:0 Ромелу Лукаку (26), 1:1 Мауро Сарате (56), 2:1 Лион Озмън (73)
22.11.14
17:00 ч.
Лестър – Съндърланд 0:0
22.11.14
17:00 ч.
Манчестър Сити – Суонзи 2:1
0:1 Вилфрес Бони (9), 1:1 Стеван Йоветич (19), 2:1 Яя Туре (62)
Сток Сити – Бърнли 1:2
0:1 Даниел Ингс (12), 0:2 Даниел Ингс (13), 1:2 Джонатан Уолтърс (32)
Кристъл Палас – Ливърпул 3:1
0:1 Рики Ламбърт (2), 1:1 Дуайт Гейл (17), 2:1 Джо Ледли (78), 3:1 Миле Йединак (81)
Астън Вила – Саутхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 64 мача, 25 победи за Астън Вила, 19 равенства, 20 победи за Саутхемптън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.