Воденият от Павел Дочев отбор на Пройсен Мюнстер направи сериозна грешка по пътя си към Втора Бундеслига. Мюнстерци изненадващо изгубиха с 0:1 у дома от Щутгартер Кикерс в мач от 36-ия кръг на Трета лига в Германия. Единствения гол отбеляза Баумгертел в 79-ата минута.

По този начин Пройсен изпадна от тройката и с 69 точки заема четвъртата позиция. Така два кръга преди края на сезона единственият реален шанс е третото място, където е Оснабрюк със 70 т., което дава право на бараж. Лидер е Арминия (Билефелд) със 73 точки, докато втори с една по-малко и мач пасив е Карлсруе. Пройсен обаче е притиснат за тройката и от петия Хайденхайм с 68 т.

В следващите два кръга Дочев и играчите му имат гостуване на Унтерхахинг на 11 април и домакинство на Бабелсберг седмица по-късно.