Румънският гранд Стяуа завърши 1:1 при гостуването си на Пандури в среща от 29-ия кръг на първенството в северната ни съседка. Българският защитник на гостите от Букурещ Валентин Илиев обаче отново не попадна в групата на своя тим.

Домакините от Пандури първи откриха резултата в мача с попадение в 42-ата минута на Яка Стормайер, който порази вратата на Стауя с изстрел с глава от близка дистанция. Стяуа обаче съумя да изравни в 68-ата минута чрез Кристиан Танасе, който отбеляза истински шедьовър с удар от въздуха. До края на мача нови попадения не паднаха.

След спечелената точка Стяуа остава на пето място в класирането с актив от 47 точки, докато Пандури запази 13-ата си позиция с 34 пункта. /БЛИЦ