Българският защитник Валентин Илиев остана извън групата на Стяуа при победата с 4:2 срещу Макаби (Хайфа) в мач от група “J” на Лига Европа. Румънците поведоха набързо в резултата с 2:0 след попадения на Леандро Тату и Костеа. Гостите възстановиха равенството чрез Мешумар и Катан до почивката. В 62-ата минута голмайсторът Костеа получи червен картон, но съотборниците му показаха характер и с два гола на Танасе в 65-ата и 84-ата минута измъкнаха победата.

В другия мач от групата Шалке 04 не успя да победи аутсайдера АЕК (Ларнака) у дома, като двата тима не си вкараха гол.

Германците остават начело в класирането с 8 точки, пред Макаби с 6 и Стяуа с 5. АЕК пък остава на дъното на таблицата с 2 точки.