Стяуа победи с категоричното 5:0 Унирея (Урзичени) в мач от 24-ия кръг в румънското първенство. Българският защитник Валентин Илиев не взе участие в двубоя, въпреки дорото си представяне при равенството 0:0 срещу Политехника (Тимишоара) през уикенда.

Домакините започнаха отлично срещата, като в 8-ата минута Банел Николица откри, а само 120 секунди по-късно Жералдо Алвеш удвои. След почивката Николае Дика се разписа от дузпа за 3:0 в 64-ата минута. В 75-ата Алвеш вкара второто си попадение в мача, а крайното 5:0 оформи Лусиан Бурдужан.

След успеха Стяуа се изкачи на 4-ото място с 40 точки. Унирея остана на предпоследната 17-а позиция с 19 точки. Лидерът е Оцелул (Галац), който е с 48 точки. /БЛИЦ