Стяуа записа 11-та поредна победа в първенството на Румъния. В мач от 14-тия кръг “стелистите” победиха като домакини Динамо в дербито на Букурещ с 3:1. След като отпадна изненадващо от Купата на Румъния още на осминафинал през седмицата, Стяуа се утвърди на върха в класирането с 35 точки. Тимът спечели срещу Динамо за четвърти пореден път. Младият нападател на “кучетата” Мариуш Алексе откри резултата в 38-ата минута. Стяуа върна три гола през второто полувреме. Раул Русеску изравни в 63-ата минута от дузпа, а отново той, в 83-ата, направи пълен обрат. Лукаш Шжукала оформи крайното 3:1 в 87-ата минута. Стяуа е убедителен лидер след 14 кръга с 35 точки, Пандури е втори с 26 и мач по-малко, трети е Васлуй с 25. Динамо е едва седми в класирането, с 22 точки./БЛИЦ