Барселона взе малък реванш срещу Атлетик (Билбао) за поражението в срещите за Суперкупата на Испания и спечели като гост срещу баските с 1:0 в среща от първия кръг на Примера дивисион. Каталунците загубили с 0:4 на „Сан Мамес” в първия мач за Суперкупата, а след това завършиха 1:1 с баските на „Камп Ноу” и пропуснаха шанса да спечелят пореден трофей тази година. Сега обаче играчите на Луис Енрике стигнаха до победата с гол на Луис Суарес (54), въпреки че преди това голямата звезда Лионел Меси бе пропуснал дузпа.

След спокойно начало лека полека каталунците очаквано взеха инциативата, но головите положения и пред двете врати бяха рядкост. В 16-ата минута Даниел Алвеш получи контузия след сблъсък с Адурис и две минути по-късно на негово място в игра се появи Сержи Роберто.

В 21-ата минута Сержи Роберто центрира, а Горка Елустондо си помогна с ръка в наказателното поле, но съдията Дел Серо Гранде подмина положението. Девет минути по-късно реферът даде спорна дузпа за Барселона след падане на Луис Суарес. Лионел Меси обаче шутира слабо от бялата точка и вратарят Горка Ираисос успя да избие. Така аржентинецът пропусна пета дузпа от 43 изпълнени в Примера дивисион.

В началото на втората част бе отсъдена спорна засада на Суарес, който обаче в 54-ата минута се възползва от грешка в защита на домакините и с шут от въздуха вкара гол за гостите. Шест минути по-късно Сержи Роберто пропусна да удвои аванса на каталунците, след като шутира мощно и топката разтресе напречната греда.

В 65-ата минута Серхио Бускетс беше изнесен с носилка, а на негово място се появи Марк Бартра. Едем минути по-късно Хави Ерасо поиска дузпа след схватка с Томас Вермален, но бе отсъдена засада за положение преди това. В 87-ата Лео Меси направи страхотен рейд, но шутира в ръцете на Ираисос. В крайна сметка до нови попадения не се стигна и Барсе се поздрави с трите точки.