Луис Суарес се отличи с два гола и асистенция за успеха на Уругвай с 4:1 над Мексико в контролна среща, играна в Хюстън (щат Тексас). Раул Хименес вкара една и втора дузпа за „ацтеките“.

„Селесте“ откри резултата в 21-ата минута, когато след центриране от корнер Хосе Хименес се разписа с глава. Четири минути по-късно Раул Хименес изравни от 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Родриго Бентанкур срещу Ектор Лозано.

В 32-ата минута Луис Суарес върна преднината на Уругвай с прекрасно изпълнение. Пет минути преди почивката той се разписа втори път, след като спечели дузпа и сам я реализира. В 59-атаминута Суарес центрира, а Гастон Перейра с глава оформи крайното 4:1.

Мексиканците имаха шанс за втори гол в 75-ата минута. „Ацтеките“ получиха втора дузпа в мача, но Фернандо Муслера спаси удара на Раул Хименес от бялата точка.

В сряда мексиканците срещат САЩ в контролна среща в Нешвил (щат Тенеси), а Уругвай на 12 октомври ще играе с Южна Корея.