Николай Михайлов изигра много силни 90 минути за Твенте и не допусна гол при гостуването на Валвийк в мач от 10-ия кръг на холандското първенство. Тимът от Енсхеде победи с 1:0 с гол на Душан Тадич в 40-ата минута, а с трите точки Твенте е на върха в калисрането с 25.

Валвийк е 12-ти с 10 пункта.

ПСВ Айндховен пък постигна пети пореден успех в първенството, след като се наложи с 2:1 като гост на ФК Цволе. Българинът Станислав Манолев не бе в групата на своя тим, тъй като продължава да изпътърпява наказание.

Домакините от Цволе излязоха с гол напред в 54-ата минута, когато Ван ден Берг се разписа за 1:0, но в 75-ата Тимоти Дерийк бе точен за 1:1. В 79-ата минута пък авторът на попадението за ФК Цволе – Ван ден Берг, си отбеляза автогол и даде победата на ПСВ Айндховен.

След този успех ПСВ Айндховен вече е с 24 точки и е на 2-ото място в подреждането. ФК Цволе е 15-ти с 8 пункта.