Новакът Суонзи обърна на свой терен Арсенал с 3:2 в среща от 21-ия кръг на Висшата лига. „Топчиите” поведоха с гол на Робин ван Перси (5), но „лебедите” обърнаха до 2:1 с попадения на Скот Синклеър (16-дузпа) и Натан Дайър (58). Тио Уолкът (68) възстанови равенството за 2:2, но Дани Греъм (70) донесе победата на уелския тим с 3:2.

Мачът на „Либърти Стейдиъм” започна перфектно за гостите от Лондон, след като още в 5-ата минута Андрей Аршавин изведе Рибин ван Перси зад отбраната на домакините и холандският голмайстор разстреля своя сънародник на вратата на Суонзи Микел Ворм за 1:0. Голът успокои „артилеристите” и те се отдръпнаха в защита, а в 16-ата минута Дайър се строполи в наказателното им поле след леко съприкосновение с противников бранител и получи дузпа. От бялата точка Скот Синклеър бе хладнокръвен и изравни – 1:1. Последва натиск на Арсенал и в 29-ата минута Ван Перси отново получи чудесен пас зад отбраната на „лебедите”, но този път ударът му бе париран от Ворм. До края на полувремето отборите не си отбелязаха нови попадения.

След почивката „лебедите” започнаха по-активно и натискът им напълно логично доведе до пълен обрат в резултата, след като в 58-ата минута гостите загубиха топката в средата на терена и тя достигна до Натан Дайър, който вкара за 2:1. Малко след това в игра за „топчиите” се появиха Тиери Анри и Томаш Росицки, заменили съответно Андрей Аршавин и Йоси Бенаюн. Играта на гостите се оживи и в 68-ата минута Джуру изведе Тио Уолкът сам срещу Ворм, след което нападателят прехвърли вратаря за 2:2. Радостта на „артилеристите” бе твърде кратка, след като две минути по-късно Дани Греъм получи чудесен извеждащ пас и от малък ъгъл преодоля излезлия неразчетено напред страж Войчех Шчесни за 3:2. До края на мача домакините продължиха да играят по-настървено и напълно заслужено си спечелиха трите точки, а те можеха да бъдат подплатени и с по-изразителен успех.

С победата си Суонзи събра 26 точки и се изкачи на 10-о място във временното класиране, докато Арсенал остана на пета позиция с 36 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
14.01.12
17:00 ч.
Астън Вила - Евертън 1:1
1:0 Дарън Бент (56), 1:1 Виктор Аничебе (69)
14.01.12
17:00 ч.
Блекбърн - Фулъм 3:1
1:0 Мортен Гамст Педерсен (45+3), 2:0 Дейвид Дън (46), 2:1 Деймиън Дъф (56), 3:1 Муро Формика (79)
Манчестър Юнайтед - Болтън 3:0
1:0 Пол Скоулс (45+1), 2:0 Дани Уелбек (74), 3:0 Майкъл Карик (83)
14.01.12
17:00 ч.
Тотнъм - Уулвърхемптън 1:1
0:1 Стивън Флетчър (23), 1:1 Лука Модрич (51)
14.01.12
17:00 ч.
Уест Бромич - Норич 1:2
0:1 Андрю Сурман (43), 1:1 Шей Лонг (68-дузпа), 1:2 Стив Морисън (79)
Суонзи - Арсенал 3:2
0:1 Робин ван Перси (5), 1:1 Скот Синклеър (16-дузпа), 2:1 Натан Дайър (58), 2:2 Тио Уолкът (68), 3:2 Дани Греъм (70)