Суонзи обърна Арсенал за успеха с 2:1 в мач от 11 кръг на Висшата лига. С този успех „лебедите“ излязоха на пето място в класирането.

Алексис Санчес откри резултата за „артилеристите“ в 63-ата минута с 12-ия си гол за сезона. Домакините изравниха в 75-ата минута, когато Гилфи Сигурдсон беше точен от фаул от 25 метра.

Три минути по-късно резервата Бафетимби Гомис, който замени Вилфрид Бони в 76-ата минута, беше точен с глава след центриране на Монтеро и донесе победата на домакините.

Така Суонзи събра актив от 18 точки, колкото има и четвъртият Уест Хям, и измести Арсенал от петото място в класирането. „Артилеристите“ вече са шести със 17 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 11 КРЪГ
08.11.14
14:45 ч.
Ливърпул – Челси 1:2
1:0 Емре Джан (8), 1:1 Гари Кейхил (14), 1:2 Диего Коста (67)

КПР – Манчестър Сити 2:2
1:0 Чарли Остин (21), 1:1 Серхио Агуеро (32), 2:1 Мартин Демикелис (76-автогол), 2:2 Серхио Агуеро (83)