Суонзи победи изненадващо Уигън с 3:2 като гост в отложен мач от 33-ия кръг на английската Висша лига. Успехът на "лебедите" беше неочакван, тъй като тимът на Михаел Лаудруп реално не играе за нищо до края на първенството, а домакините драпат със зъби и нокти към спасението от изпадане в Чемпиъншип. Хондураският национал Роджер Еспиноса откри за Уигън секунди преди почивката с първия си гол за сезона. Анхел Ранхел изравни в 50-ата минута.

Малко по-късно Джеймс Макарти отново изведе домакините напред, но Етей Шехтер (58) се разписа за 2:2. Победния гол за Суонси реализира Дуайт Тиендали четвърт час преди края на двубоя. През второто полувреме гостите получиха сериозен удар, след като заради контузия трябваше да бъде заменен вратарят на тима Мишел Ворм. Уигън остана е в зоната на изпадащите, на 18-о място, с 35 точки, докато Суонзи е на 9-а позиция с 46 т.