Уелският Суонзи стана първият тим извън Англия, който спечели Купата на Лигата, след като разби четвъртодивизионния Брадфорд с 5:0 във финала на „Уембли”. Преди този триумф „лебедите” бяха печелили 10 пъти Купата на Уелс, както и 2 пъти трофея от турнира "Лига Трофи" (състезание между отборите от трета и четвърта дивизия).

Головете за историческия първи успех на Суонзи в английски турнир бяха дело на Натан Дайър (16, 48), Мичу (40) и Джонатан де Гузман (59-дузпа, 90+1). „Петлите” пък доиграха мача с човек по-малко от 56-ата минута, когато титулярният им вратар Мат Дюк получи директен червен картон. Така уелският тим подобри рекорда на Манчестър Юнайтед за най-разгромна победа на финал за Купата на лигата. Най-доброто постижение на "червените дяволи" бе 4:0 над Уигън през 2006 година.

До финала Брадфорд отстрани шест съперника – Нотс Каунти, Уотфорд, Бъртън, Уигън, Арсенал и Астън Вила. Паметен ще остане двубоят срещу многомилионния Арсенал, който “тигрите” спечелиха след дузпи с 3:2. Суонзи също се представи повече от прекрасно по пътя си към финала. Воденият от Михаел Лаудруп тим отсече главите на пет противника – Барнзли, Кроули, Ливърпул (след победа насред “Анфилд” с 3:1), Мидълзбро и Челси.

Финалът на „Уембли” протече под диктовката на Суонзи, който не остави нито за миг съмнения за заслужения си триумф. Още в 16-ата минута уелският тим успя да материализира за първи път превъзходството си, след като Натан Дайър бе точен за 0:1. „Лебедите” продължиха да доминират и в 40-ата минута испанецът Пабло Ернандес изведе своя сънародник и голмайстор на отбора Мичу, който покачи на 0:2. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 48-ата минута Уейн Раутлидж асистира за второто попадение на Натан Дайър, направил резултата класически – 0:3. В 56-ата минута вратарят на „петлите” Мат Дюк извърши нарушение за дузпа и получи директен червен картон. Три минути по-късно Джонатан де Гузман бе хладнокръвен от бялата точка за 0:4. Воденият от Михаел Лаудруп намнали значително оборотите, след като остана с човек повече на терена. Въпреки това в добавеното време на срещата Джонатан де Гузман се възползва от асистенция на Анхел Ранхел и оформи крайното 5:0.

Съставът на победителите от Суонзи:
25.Тремел, 6.Уилямс, 22.Анхел Ранхел, 33.Дейвис, 20.Де Гузман, 15.Раутлидж, 12.Дайър (76 – 14.Лама), 24.Сунг-Йонг Ки (62 – 16.Монк), 7.Бритън, 11.Пабло Ернандес, 9.Мичу