Шефилд Юнайтед запази минимални шансове за директна промоция във Висшата лига след като се наложи с 1:0 над Суонзи в мач от 45 кръг на Чемпийншип. Поражението сложи край на мечтите на “лебедите” за участие в плейофите за класиране в елита.

Дейвид Котърил донесе победата на “остриетата” с попадение от дузпа осем минути преди почивката, когато капитанът на Суонзи Гари Монк събори Стивън Куин в наказателното поле.

Победата на Шефилд Юнайтед можеше да е по-убедителна, ако Доръс Де Врийс не бе отразил ударите на Дарайъс Хендерсън и Крис Морган. Въпреки натиска през втората част Суонзи не успя да стигне до гол./БЛИЦ

В понеделник: Норич – Рединг

КЛАСИРАНЕ: 1.УУЛВЪРХЕМПТЪН 87, 2.Рединг 80, 3.Шефилд Юнайтед 79, 4.Рединг 74, 5.Кардиф 74 и др.