Суонзи поднесе сензацията на 36-ия кръг в английската Висша лига. "Лебедите" победиха Арсенал с 1:0 като гости и намалиха шансовете на съперника за второто място. Челси (84 точки) предрочно спечели шампионската титла и доиграва сезона, но Манчестър Сити и "топчиите" водят люта битка за втората позиция.  "Гражданите" имат 73 точки, Арсенал е трети със 70, но и мач по-малко.

Единственото попадение на "Емирейтс" заби Бафетимби Гомис в 85-ата минута. Домакините доминираха през целия двубой, създадоха куп положения пред вратата на гостите, но не успяха да ги реализират. Отлични намеси имаше и стражът Лукаш Фабиански – бивш играч на Арсенал. Той спаси шутове на Месут Йозил, Оливие Жиру, Санти Касорла и Алексис Санчес преди почивката. Картинката се повтори и през второто полувреме.

В 61-ата минута Жиру навърза отбраната на гостите и се опита да вкара технично, но пропусна. Невероятен пропуск направи и Касорла, който стреля от упор, но Фабиански отрази удара. В 70-ата минута и резервата Джак Уилшър се провали от близка дистанция. Натискът на „топчиите” се увеличи към края на мача, но Тио Уолкът и Санчес не успяха да проедолеят вездесъщия Фабиански.

Наказанието дойде в 85-ата минута. Джеферсон Монтеро проби отляво и центрира в наказателното поле на Арсенал, където резервата Бафетимби Гомис надскочи двама защитници и с глава стреля към вратата. Оспина изби топката, но тя беше преминала вече голлинията. Реферът зачете попадението и гостите поведоха с 1:0.

Домакините протестираха, но повторенията показаха че решението на рефера Кевин Френд е било правилно.

Арсенал:
Давид Оспина, Хектор Белерин, Пер Мертезакер, Лоран Косчелни, Начо Монреал, Санти Касорла, Франсис Коклен (67 - Джак Уилшър), Месут Йозил, Аарън Рамзи, Алексис Санчес, Оливие Жиру (69 - Тио Уолкът)

Суонзи: Лукаш Фабиански, Анхел Ранхел (60 - Ашли Ричардс), Федерико Фернандес, Ашли Уилямс, Нийл Тейлър, Сунг Юенг Ки (73 - Бафетимби Гомис), Джонджо Шелви, Джеферсон Монтеро, Гилфи Сигурдсон, Джак Кори, Нейтън Дайър

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
09.05.15
14:45 ч.
Евертън – Съндърланд 0:2
0:1 Даниел Греъм (53), 0:2 Джърмейн Дефоу (85)
Нюкасъл – Уест Бромич 1:1
0:1 Виктор Аничебе (32), 1:1 Айози Перес Гутиерес (41)
09.05.15
17:00 ч.
Сток Сити – Тотнъм 3:0
1:0 Чарли Адам (21), 2:0 Стивън Нзонзи (32), 3:0 Маме Бирам Диуф (86)
09.05.15
19:30 ч.
Кристъл Палас – Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Хуан Мата (19-дузпа), 1:1 Джейсън Пънчиън (57), 1:2 Маруан Фелайни (78)
10.05.15
15:30 ч.
Манчестър Сити – КПР 6:0
1:0 Серхио Агуеро (4), 2:0 Александър Коларов (32), 3:0 Серхио Агуеро (50), 4:0 Серхио Агуеро (65-дузпа), 5:0 Джеймс Милнър (70), 6:0 Давид Силва (87)